MEMBRAN ÇATI m2 fiyatı membran çatı kaplama ustası ekibi

/ / HİZMETLERİMİZ
İstanbul Çatı

Karalar Çatı İstanbul

(0537) 318 38 24

(0212) 582 60 23

Whatsapp Hattı

MEMBRAN ÇATI

MEMBRAN ÇATI Binalarda su ile temas eden bölgelerin yalıtılması amacıyla kullanılan malzemelere membran adı verilir. Yapılan tüm dış yüzeyi genel olarak su ile temasa girer. Yağmur veya karın sebep olduğu suların binalara zarar verdiği bilinir. Ancak bina yüzeylerine düşen sular ya akarak yada kuruyarak kısa süre sonra binayı terk ederler. Ancak binanın üst kısmında yer alan çatılar için aynı

İstanbul Çatı
Çatı İzolasyon
Evlerimizi ısıtmak kadar, sağladığımız ısıyı korumak için izolasyon yaptırmak da bir zorunluluktur. Çünkü yaşam mekanlarımızı sıcak tutmak için sıcaklığın dışarı sızmasını engellememiz gerekir. Dışarıdaki soğuk havanın içeri girmesini de engellemek için bazı işlemler yapmak veya yaptırmak gerekir.
Membran
Membran

şey söz konusu değildir. Çünkü iyi inşa edilmemiş veya çatı kaplaması iyi yapılmamış binalarda yağmur ve kar suları birikerek ciddi sorunlara sebep olur. Membranlar kullanıldıkları yer ve kullanma amacına göre çok sayıda değişik özellikte üretilirler.

Su yalıtımı yapılmamış yüzeylerden binaya giren su, çelik elemanlarda yıpranmaya sebep olur ve zamanla binanın ömrünü kısaltacak sonuçlar doğurur. Teras çatıların performansı ve ömrü su ve ısı yalıtım uygulamalarının kalitesine bağlıdır. Teras çatılarda ısı yalıtımı alta, su yalıtımı üste uygulanır. Ayrıca ısınan havanın yükselmesi sebebiyle yoğuşma ve hava birikmelerini önlemek için betonla ısı yalıtımı arasına buhar kesici bir tabakanın uygulanması gerekir.